Zabawki sensoryczne

Młodzi rodzice często zastanawiają się, czym tak właściwie są zabawki sensoryczne dla dzieci. Już spieszymy z wyjaśnieniami! Ich zadaniem jest oddziaływanie na zmysły naszych Maluchów. Odpowiednio dobrane zabawki sensoryczne rozwijają słuch, wzrok, dotyk, a nawet węch i smak.
Maluch w brzuchu matki nie wykorzystuje swoich zmysłów. Po przyjściu na świat, wszystkie kolory, dźwięki i tekstury są dla niego czymś nowym. Zabawki do integracji sensorycznej pozwalają mu spokojnie odkrywać nieznane mu horyzonty. Kontakt z różnymi teksturami, kolorami i dźwiękami sprawia, że Maluch znacznie szybciej oswaja się z nowym dla niego otoczeniem. Kontrastowe zabawki sensoryczne dla niemowląt mogą pojawić się w dziecięcej kołysce już od pierwszych dni życia.

Wyświetlanie 1–9 z 14 wyników

Rodzaje zabawek sensorycznych

Sensoryczne przytulanki, maty, kostki, książeczki – zabawek tego typu jest wiele. Każda z nich angażuje więcej, niż jeden zmysł Malucha. Zabawki sensoryczne posiadają kolorowe metki, kontrastujące elementy, szeleszczące wypełnienia i wypukłe tekstury.
Kontrastowymi zabawkami mogą bawić się dzieci w każdym wieku. Maluszki mogą bawić się sensorycznymi szmatkami, do których doszywa się kolorowe metki, gryzaki i szeleściki. Starszaki natomiast ucieszą się z maskotek o kontrastowych kolorach. Nigdy nie jest za późno na wspieranie rozwoju dziecka!

Kontrastowe zabawki sensoryczne – prawidłowy rozwój zmysłów

Kontrastowe zabawki sensoryczne dla dzieci to świetne połączenie, mające na celu prawidłowo pobudzać I rozwijać zmysły już od pierwszych miesięcy życia. W tym czasie maluch nie widzi jeszcze większości kolorów. Dlatego właśnie kontrastowe zabawki dla niemowląt w barwach czarnej, białej oraz czerwonej przykuwają jego uwagę, a to z kolei przyczynia się do prawidłowego rozwoju mózgu. Według badań taka stymulacja od najmłodszych miesięcy skutkuje lepszymi osiągnięciami w wieku szkolnym. Przytulanka czy szmatka sensoryczna w kontrastowych kolorach zapewnia dodatkowo możliwość rozwoju innych zmysłów, takich jak dotyk czy słuch. Kiedy najlepiej sprawić ją dziecku? Zabawki kontrastowe do integracji sensorycznej nadają się dla dzieci w wieku 6 miesięcy – choć tak naprawdę mogą one być pokazywane im już od pierwszych dni życia. Mimo, że maluszek może być jeszcze zbyt mały na faktyczną zabawę, sam kontakt z nią będzie wystarczający dla jego prawidłowego rozwoju. Umieszczenie sensorycznej szmatki czy przytulanki w dziecięcym łóżeczku wystarczy, by maluszek zwrócił na nią uwagę i rozwijał swój mózg.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą kontrastowych zabawek sensorycznych dostępnych w sklepie internetowym Kuamka!

Zabawki kontrastowe Kuamka – rozwój i zabawa

Zabawki sensoryczne dostępne w sklepie internetowym Kuamka są wykonane ręcznie. Do ich szycia wykorzystujemy materiały hipoalergiczne i proste w czyszczeniu. Przygotowaliśmy coś zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. W Kuamce znajdziesz przytulanki sensoryczne i szmatki dla niemowlaka, a także kontrastowe zabawki dla starszaka. Angażuj zmysły swoich pociech niezależnie od wieku! Poznaj nasze grzechotki i przytulanki, które bawią i uczą jednocześnie.
Szmatki i zabawki sensoryczne dostępne w naszym sklepie online Kuamka zostały uszyte z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nie ma u nas miejsca na wystające nitki, prujące się szwy i inne pomyłki. Wiemy doskonale, że nasze zabawki kontrastowe dla dzieci i niemowląt trafiają do najbardziej wymagającej grupy klientów – do Maluchów! W trosce o ich rozwój i dobrą zabawę, każdy nasz wyrób jest dokładnie przemyślany i rozplanowany. Zapraszamy do świata sensorycznej zabawy Kuamki! To tutaj wiedza dyplomowanego pedagoga łączy się z artystyczną duszą.