Zabawki sensoryczne

Młodzi rodzice często zastanawiają się, czym tak właściwie są zabawki sensoryczne dla dzieci. Już spieszymy z wyjaśnieniami! Ich zadaniem jest oddziaływanie na zmysły naszych Maluchów. Odpowiednio dobrane zabawki sensoryczne rozwijają słuch, wzrok, dotyk, a nawet węch i smak.

Maluch w brzuchu matki nie wykorzystuje swoich zmysłów. Po przyjściu na świat, wszystkie kolory, dźwięki i tekstury są dla niego czymś nowym. Zabawki do integracji sensorycznej pozwalają mu spokojnie odkrywać nieznane mu horyzonty. Kontakt z różnymi teksturami, kolorami i dźwiękami sprawia, że Maluch znacznie szybciej oswaja się z nowym dla niego otoczeniem. Kontrastowe zabawki sensoryczne dla niemowląt mogą pojawić się w dziecięcej kołysce już od pierwszych dni życia.

Wyświetlanie 1–9 z 13 wyników

Rodzaje zabawek sensorycznych

Sensoryczne przytulanki, maty, kostki, książeczki – zabawek tego typu jest wiele. Każda z nich angażuje więcej, niż jeden zmysł Malucha. Zabawki sensoryczne posiadają kolorowe metki, kontrastujące elementy, szeleszczące wypełnienia i wypukłe tekstury.

Kontrastowymi zabawkami mogą bawić się dzieci w każdym wieku. Maluszki mogą bawić się sensorycznymi szmatkami, do których doszywa się kolorowe metki, gryzaki i szeleściki. Starszaki natomiast ucieszą się z maskotek o kontrastowych kolorach. Nigdy nie jest za późno na wspieranie rozwoju dziecka!

Zabawki kontrastowe Kuamka – rozwój i zabawa

Zabawki sensoryczne dostępne w sklepie internetowym Kuamka są wykonane ręcznie. Do ich szycia wykorzystujemy materiały hipoalergiczne i proste w czyszczeniu. Przygotowaliśmy coś zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. W Kuamce znajdziesz przytulanki sensoryczne i szmatki dla niemowlaka, a także kontrastowe zabawki dla starszaka. Angażuj zmysły swoich pociech niezależnie od wieku! Poznaj nasze grzechotki i przytulanki, które bawią i uczą jednocześnie.

Szmatki i zabawki sensoryczne dostępne w naszym sklepie online Kuamka zostały uszyte z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nie ma u nas miejsca na wystające nitki, prujące się szwy i inne pomyłki. Wiemy doskonale, że nasze zabawki kontrastowe dla dzieci i niemowląt trafiają do najbardziej wymagającej grupy klientów – do Maluchów! W trosce o ich rozwój i dobrą zabawę, każdy nasz wyrób jest dokładnie przemyślany i rozplanowany. Zapraszamy do świata sensorycznej zabawy Kuamki! To tutaj wiedza dyplomowanego pedagoga łączy się z artystyczną duszą.