Jak powstają nasze wyroby

Proces powstawania motylka

Do uszycia niemowlęcej poduszki antywstrząsowej, potocznie zwanej „motylkiem” Kuamka wykorzystuje bawełnę oraz mięciutki polar Minky, a do wypełnienia antyalergiczny puch silikonowy, który jest bardziej delikatny, a zarazem sprężysty niż zazwyczaj stosowana kulka silikonowa w tego typu wyrobach.

Wykrój

Po wcześniejszym przygotowaniu, wydrukowaniu oraz wycięciu wykroju, należy go odrysować kredą krawiecką na naszych materiale. Żeby to zrobić warto złożyć bawełnę na pół, co ułatwi i przyspieszy zdecydowanie naszą pracę.

Wycinanie

Następnie układamy bawełnę na polarze prawymi stronami do siebie, gęsto spinamy
szpilkami oraz wycinamy kształt naszego motylka.

Zszycie

Kolejnym krokiem jest zszycie na maszynie dwóch materiałów ściegiem prostym wzmocnionym ze sobą tak, by na dwóch łukach u góry poduszki zostały niewielkie otwory oraz jeden na dole w środkowej części poduszki. Przez twory te motylek zostanie wypełniony puchem silikonowym. Gdy już zszyjemy odpowiednio materiały, nadmiar tkanin należy przyciąć około 5-7 mm od linii szwów oraz ponacinać łuki, by po przewróceniu poduszki na prawą stronę, materiał nie marszczył się i ładnie układał. Ja używam do tego specjalnych nożyczek w kształcie zygzaka, by ułatwić sobie pracę. Należy pamiętać, żeby nie przeciąć szwów podczas nacinania łuków:)

Wzmacniamy szwy

Wywracamy naszego motylka na prawą stronę i przeszywamy ściegiem wzmocnionym środek poduszki w dwóch miejscach, oddalonych od siebie ok 6 – 7cm. Ja to robię przed wypełnieniem poduszki, gdyż potem łatwiej mi jest wypełnić środkową część motylka tak, by była ona dość płaska, a puch ze skrzydełek nie przemieszczał się na środek.

Wypełnienie

Ostatnim krokiem jest wypełnienie poduszki i zaszycie wszystkich otworów ściegiem krytym. Środek motylka, jak wcześniej wspomniałam, powinien być prawie płaski, dostosowany do główki niemowlęcia. Boki zaś dość mocno, tak by materiał się naciągnął i był wypukły, dzięki czemu będą dobrze amortyzowały wstrząsy podczas podróżowania.

Gotowe!